• مشاوره و پشتیبانی واتساپ : 0919------3698
  • sobhankhorshidi1397@gmail.com
نحوه تعویض فن کندانسور یخچال

نحوه تعویض فن کندانسور یخچال

 مهم ترین کاری که هر یخچال فریزری باید انجام دهد خنک نگه داشتن مواد غذایی است. اگر در یخچال شما، فن کندانسور به خوبی کار نکند، هوا در یخچال بسیارگرم می شود و این خرابی کندانسور باعث شنیده شدن صداهای آزار دهنده ای میشود . ما در این مقاله قصد داریم که به بررسی همه ی مسائل مربوط به فن کندانسور و نحوه ی تعویض فن کندانسور در یخچال بپردازیم .


فن کندانسور یخچال چیست

فن کندانسور نقش مهمی در چرخه ی خنک سازی یخچال به عهده دارد . کندانسور نوعی تبدیل کننده حرارتی است که در آن حرارت گاز پرفشار به یک سیال دیگر مانند هوا یا آب منتقل میشود و در اثر آن بخار ، ابتدا تا دمای اشباع سرد و سپس تبدیل به مایع می‌شود. در اصل وظیفه ی کندانسور، گرفتن حرارت از سیال گازی با درجه حرارت بالا توسط یک سیال دیگر مانند هوا و آب است. فن کندانسور، در  قسمت بالای کندانسور وجود دارد و به وسیله ی توری پوشیده شده است تا نگذارد اشیا وارد آن شوند. فن کندانسور وظیفه ی خنک کردن را به عهده دارد.

توجه:

اگر در پیدا کردن قطعات لوازم خانگی خود مخصوصا  یخچال فریزرها به مشکل برخورد کرده اید میتوانید از همکاران ما در اهواز تعمیرکار در جنوب با مدیریت مهندس سالم نواصر با قطعات اصل و شرکتی در بنادر کمک بگیرید.

علت خرابی فن کندانسور یخچال

یکی از مهم ترین علت هایی که باعث می شود به یخچال فریزر فشار بیاید ، بودن یخچال در یک محیط آلوده و مملو از گرد و غبار است. گرد و غبار و آلودگی های محیط در اطراف لوله های پیچ در پیچ  با کندانسور که در پشت یخچال قرار گرفته اند برخورد می کند و همین مسئله باعث می شود قدرت یخچال گرفته شود . لوله های پیچ در پیچ اغلب در قسمت پشتی هر یخچالی قرار دارند. (البته در برخی نوع ها این لوله ها در داخل یخچال قرار دارند ). برای پاکیزه کردن کویل(لوله های خمیده ی کندانسور) میتوانید از جارو برقی استفاده کنید. با این کار انرژی یخچال نیز کم تر گرفته می شود. هرگز درب یخچال را به مدت زیاد باز نگذارید، زیرا در اینصورت  سرمای یخچال از بین خواهد رفت و در صورت پارگی یا سوراخ بودن لاستیک های  درب یخچال دست به تعویض آنها بزنید .نحوه و چگونگی تعویض فن کندانسور یخچال

وسایل های مورد نیاز برای تعویض: فن کندانسور تازه و نو، ورقه یا یک چوب نازک برای حرکت دادن یخچال فریزر، انبر، آچار، سوکت، انواع پیچ گوشتی، دستکش مخصوص کار.


 رعایت ایمنی تعویض فن کندانسور

قبل از شروع کار دستگاه را از برق بکشید.

اگر یخچال فریزرتان دچار نقص و مشکلی شد یا اگر میخواهید یخچال نصب کنید کافیست با شماره درج شده تماس بگیرید و از مشاوره رایگان  و حضور تعمیرکار متخصص الو تعمیراتچی در محلتان بهره ببرید.


بررسی موتور

 یخچال را به میزان لازم از دیوار دور کنید، تا فضای مناسب برای انجام کار را در اختیار داشته باشید. پیچ ها را از قسمت محفظه ی عقب جدا کرده و پوشش آن را بر دارید. سپس از یک برس یا دستمال نرم برای از بین بردن گرد و غبار از داخل دستگاه استفاده کنید. سپس پوشش محفظه ی عقب را بردارید.  اگر تیغه ی فن به شکل صحیح حرکت نمیکند باید تیغه ی فن را تعوض کنید و تلاش کنید تا هرگز به تیغه ها ضربه وارد نکنید.


عوض کردن براکت های نصب

سعی کنید تا پیچ های پایه را از براکت موتور فن جدا کنید ، براکت را به طرف کمپرسور بچرخانید و پیچ پایه ی براکت عقب را بردارید.
در ادامه براکت خنک کننده موتور را به طرف کندانسور هل داده وتلاش کنید تا پیچ های نصب شده بالا را که موتور احتراق کندانسور را در براکت نگه می دارد بردارید.
براکت موتور را به جهت کمپرسور چرخانده و موتور فن را از براکت خارج کنید.

تیم متخصص ما با همکاری شرکت خدماتی الو فرهاد جهت همکاری و تهیه با کیفیت ترین ابزارهای عیب یابی و با استفاده از تجهیزات حرفه‌ای و قطعات اصلی، مشکلات یخچال فریزر را تشخیص داده و تعمیر می‌کند.
در ادامه ی کار سیم فن موتور را جدا کرده و موتور را بیرون بکشید . احتیاط کنید تا پروانه فن یخچال را نشکنید .

نصب فن کندانسور جدید

شما می توانید با در نظر گرفتن مدل  و نوع یخچال فریزر خود، از یک فروشگاه معتبر یک  عدد فن کندانسور جدید را خریداری کنید.سپس پروانه ی فن را روی موتور جدید نصب کرده و سیم پیچ را نصب کنید و پیچ های پایه ، تیغه ی فن  ، پیج های موتور ، سوکت فن کنداسور و پیچ های موتور پایه را مجددا نصب کنید.


نصب قسمت پشتی محفظه ی عقب  

پوشش  و محافظ کمربند عقب را در قسمت عقب یخچال قرار داده و پیچ های باز شده را مجددا نصب کنید سپس قسمت پشتی محفظه ی عقب را نصب کرده و وارد مرحله ی آخر شوید.در این مرحله نصب کامل انجام شده و باید جریان برق را به دستگاه وصل کنیم.در آخر امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده و توانسته باشد کمک و اطلاعات مناسبی در مورد تعویض فن کندانسور یخچال را در اختیار شما گذاشته باشد .

آخرین پست ها


نمایندگی تعمیرات یخچال در شهریار

نمایندگی تعمیرات یخچال در شهریار...

مجموعه و مرکز تخصصی تعمیرات یخچال  شهریار که در...


نمایندگی تعمیرات یخچال هیتاچی در قزوین

نمایندگی تعمیرات یخچال هیتاچی در قزوین...

 شماره تماس : 09225053846  شماره تماس : مهندس...


نمایندگی تعمیرات یخچال هیمالیا در قزوین

نمایندگی تعمیرات یخچال هیمالیا در قزوین...

 شماره تماس : 09225053846  شماره تماس : مهندس...


نمایندگی تعمیرات یخچال امرسان در قزوین

نمایندگی تعمیرات یخچال امرسان در قزوین...

  شماره تماس : 09225053846  شماره تماس : مهندس امیر...


نمایندگی تعمیرات یخچال اسنوا در قزوین

نمایندگی تعمیرات یخچال اسنوا در قزوین...

 شماره تماس : 09225053846  شماره تماس : مهندس...


نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در قزوین

نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در قزوین...

 شماره تماس : 09225053846  شماره تماس : مهندس...


نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی در قزوین

نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی در...

 شماره تماس : 09225053846  شماره تماس : مهندس...


ارزش تعویض یا تعمیر کمپرسور یخچال

ارزش تعویض یا تعمیر کمپرسور یخچال...

کمپرسور یا موتور یخچال یکی از مهمترین و...


پست های برند ها


نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اهواز

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اهواز...

خدمات فنی اهواز تعمیرکار در اهواز به مدیریت مهندس...


تعمیرات یخچال سامسونگ در قوچان

تعمیرات یخچال سامسونگ در قوچان...

کیفیت ساخت بالا، به کار گرفتن فناوری های نوین...


تعمیرات یخچال ال جی در قوچان

تعمیرات یخچال ال جی در قوچان...

یخچال و فریزر های ال جی جزو بهترین یخچال‌ها در...


تعمیرات یخچال ال جی در تربت جام

تعمیرات یخچال ال جی در تربت...

برند ال جی یک برند کره ای چند ملیتی...


تعمیرات یخچال سامسونگ در تربت جام

تعمیرات یخچال سامسونگ در تربت جام...

سامسونگ یکی از قدیمی ترین برندهای لوزم خانگی در...


تعمیرات یخچال ال جی در مشهد

تعمیرات یخچال ال جی در مشهد...

یخچال‌های ال جی یخچال‌های معروفی هستند که در ایران...