• مشاوره و پشتیبانی واتساپ : 0919------3698
  • sobhankhorshidi1397@gmail.com
مراحل تعویض کمپرسور یخچال

مراحل تعویض کمپرسور یخچال

کمپرسور یخچال یکی از مهمترین بخش های یخچال هاست زیرا با توجه به سرمایی که ایجاد می کند که به حفظ سلامت مواد غذایی یخچال کمک می کند...

 

نحوه تعویض کمپرسور یخچال

بسته نشدن کامل درب یخچال و یا آسیب به آن موجب ایجاد گرما در یخچال می شود و کمپرسور را مجبور به کار بیشتر برای تولید سرما می کند بنابراین اگر چنین مواردی رعایت نشود منجر به خرابی کمپرسور می شود که در نهایت نیاز به تعویض آن می باشد.

توجه:

اگر در پیدا کردن قطعات لوازم خانگی خود مخصوصا  یخچال فریزرها به مشکل برخورد کرده اید میتوانید از همکاران ما در اهواز تعمیرکار در جنوب با مدیریت مهندس سالم نواصر با قطعات اصل و شرکتی در بنادر کمک بگیرید.

 برداشتن کمپرسور قدیمی  

قبل از اینکه کمپرسور جدید را نصب کنید، ابتدا باید کمپرسور قدیمی را از دستگاه جدا کنید. قبل از شروع و انجام هر گونه کاری ابتدا یخچال خود را از برق بکشید. اکنون می توانید با خیال راحت کار خود را شروع کنید .  

خالی کردن یخچال

یخچال را بطور کامل خالی از هر نوع مواد غذایی کنید و آن رو خاموش کنید در نظر داشته باشید که در زمان خاموش بودن دستگاه شما به هیچ وجه خنک نمی شود پس سعی کنید مواد غذایی خارج شده از آن را در جای خنگ دیگری نگه داری کنید .

دستگاه خود را حرکت دهید

 یخچال خود را به سمت بیرون بکشید . شما برای کار بر روی کمپرسور، باید به پشت یخچال خود دسترسی پیدا کنید و اگر به کمک کسی نیاز دارید، حتما کمک بگیرید و یخچال را از روی دیوار یا فضای مخصوصش بردارید. باید فضای کافی در اختیار داشته باشید تا نه تنها به یخچال دسترسی داشته بلکه به کار تعمیر خود نیز بپردازید. حتما اطمینان حاصل کنید که دستگاه را به اندازه کافی حرکت داده باشید تا بیشترین دسترسی را به مشت دستگاه داشته باشید .

 صفحه محافظ یخچال را بردارید

 یک صفحه محافظ از مکانیزم و ساختار داخلی یخچال حفاظت می کند. این صفحه محافظ در پشت یخچال قرار گرفته است آن را بردارید و در کناری قرار دهید تا بفهمید آنجا چه اتفاقاتی رخ داده است. حدود ۲۰ دقیقه به یخچال اجازه ی خنک شدن دهید.

کمپرسور را از روی یخچال بردارید

کمپرسور را برداشته عیب و نقص را بیابید و آن را برطرف کنید . کمپرسور را در نزدیک پایین یخچال خود خواهید دید. همچنین ممکن است که صفحه پوششی و محافظتی داشته باشد. این صفحه معمولاً با انواع مهره محکم می شود و ممکن است به یک آچار سوکت نیاز داشته باشد.

اگر یخچال فریزرتان دچار نقص و مشکلی شد یا اگر میخواهید یخچال نصب کنید کافیست با شماره درج شده تماس بگیرید و از مشاوره رایگان  و حضور تعمیرکار متخصص الو تعمیراتچی در محلتان بهره ببرید.

 گرفتن عکس از کمپرسور

از کمپرسور خود به همان شکلی که هست عکس بگیرید. از تمام اتصالات بین کمپرسور و سیم ها عکس برداری کنید. هر سیم را یکی یکی به آرامی جدا کنید. از هر سیمی که بیرون می آورید عکس بگیرید. این تصاویر در هنگام نصب کمپرسور به عنوان کمک بصری  بسیارمفید و حیاتی خواهند بود.


نصب کردن کمپرسور جدید

 اکنون نوبت شروع فاز دوم یعنی نصب است:

تیم متخصص ما با همکاری شرکت خدماتی الو فرهاد جهت همکاری و تهیه با کیفیت ترین ابزارهای عیب یابی و با استفاده از تجهیزات حرفه‌ای و قطعات اصلی، مشکلات یخچال فریزر را تشخیص داده و تعمیر می‌کند.

سیم کشی مجدد

سیم ها را دوباره وصل کنید. کمپرسور را در فضای جدید خود قرار دهید و در صورت نیاز دوباره عکس های خود را بگیرید تا دچار اشتباه نشوید .

اضافه کردن مبرد

مبرد را  به دستگاه خود اضافه کنید. همه ی یخچال ها برای خنک نگه داشتن نیاز به مبرد دارند. دستورالعمل  و نحوه افزودن مبرد به یخچال در بسته ای که خریداری کرده اید و در اطلاعات سازنده آن ارائه می شود.

اتصال اجزای از هم جدا شده

تمام دریچه ها را به یکدیگر وصل کنید.  شما می توانید با جدا کردن و قطع کردن آنها از کمپرسور آنها را جدا کنید.

تست کمپرسور جدید

حال نوبت چک کردن کمپرسور جدید دستگاه است. دوباره آن را به برق وصل کنید، پنل محافظ و پوششی پشت یخچال خود را تعویض کنید. قبل از شروع گوش دادن به یخچال حتما فرصت خنک شدن را بدهید. پس از آزمایش، نیتروژن را آزاد کنید. برای خارج کردن هوای داخل کمپرسور از پمپ خلاء استفاده کنید. خازن را روی رله و به دنبال آن محافظ اضافه بار نصب کنید و در نهایت رله را به ترمینال کمپرسور وصل کنید.
 دوبار بررسی کنید که همه سیم‌ها و لوله‌ها به درستی در جای خودشان قرار گرفته باشند، و اگر این گونه است، کمپرسور جدید شما اکنون با موفقیت نصب شده است
 
این تعمیر نسبتاً آسان و راحت اغلب می تواند مشکلات خنک کننده یا کمپرسور را حل کند و این راه حل بسیار  ارزان تر از خرید یک یخچال جدید است اما توصیه می‌شود که اگر هیچ تخصصی در زمینه وسایل برقی ندارید حتما با تعمیر کاران مجرب در ارتباط باشید و این کارها را به عهده ی آنها بگذارید .

آخرین پست ها


نمایندگی تعمیرات یخچال در شهریار

نمایندگی تعمیرات یخچال در شهریار...

مجموعه و مرکز تخصصی تعمیرات یخچال  شهریار که در...


نمایندگی تعمیرات یخچال هیتاچی در قزوین

نمایندگی تعمیرات یخچال هیتاچی در قزوین...

 شماره تماس : 09225053846  شماره تماس : مهندس...


نمایندگی تعمیرات یخچال هیمالیا در قزوین

نمایندگی تعمیرات یخچال هیمالیا در قزوین...

 شماره تماس : 09225053846  شماره تماس : مهندس...


نمایندگی تعمیرات یخچال امرسان در قزوین

نمایندگی تعمیرات یخچال امرسان در قزوین...

  شماره تماس : 09225053846  شماره تماس : مهندس امیر...


نمایندگی تعمیرات یخچال اسنوا در قزوین

نمایندگی تعمیرات یخچال اسنوا در قزوین...

 شماره تماس : 09225053846  شماره تماس : مهندس...


نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در قزوین

نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در قزوین...

 شماره تماس : 09225053846  شماره تماس : مهندس...


نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی در قزوین

نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی در...

 شماره تماس : 09225053846  شماره تماس : مهندس...


ارزش تعویض یا تعمیر کمپرسور یخچال

ارزش تعویض یا تعمیر کمپرسور یخچال...

کمپرسور یا موتور یخچال یکی از مهمترین و...


پست های برند ها


نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اهواز

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اهواز...

خدمات فنی اهواز تعمیرکار در اهواز به مدیریت مهندس...


تعمیرات یخچال سامسونگ در قوچان

تعمیرات یخچال سامسونگ در قوچان...

کیفیت ساخت بالا، به کار گرفتن فناوری های نوین...


تعمیرات یخچال ال جی در قوچان

تعمیرات یخچال ال جی در قوچان...

یخچال و فریزر های ال جی جزو بهترین یخچال‌ها در...


تعمیرات یخچال ال جی در تربت جام

تعمیرات یخچال ال جی در تربت...

برند ال جی یک برند کره ای چند ملیتی...


تعمیرات یخچال سامسونگ در تربت جام

تعمیرات یخچال سامسونگ در تربت جام...

سامسونگ یکی از قدیمی ترین برندهای لوزم خانگی در...


تعمیرات یخچال ال جی در مشهد

تعمیرات یخچال ال جی در مشهد...

یخچال‌های ال جی یخچال‌های معروفی هستند که در ایران...